O wydawnictwie

Św. Jan Paweł II podkreślał, że „w przeszłości osoby konsekrowane potrafiły służyć sprawie ewangelizacji na różne sposoby, rozwiązując twórczo problemy, dzisiaj natomiast muszą stawać przed nowym wyzwaniem, jakim jest potrzeba dawania świadectwa Ewangelii przez środki społecznego przekazu”. To wyzwanie Siostry Wizytki wraz ze współpracownikami świeckimi podjęły już w latach 20. ubiegłego stulecia, kiedy to po raz pierwszy ukazały się ich pierwsze publikacje.

Powołane do istnienia w 1998 r. Wydawnictwo Arcybractwa Straży Honorowej NSPJ jako „apostolskie dzieło Zakonu Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny” pozwoliło na pełniejszą realizację zamierzonych celów i sprawniejsze funkcjonowanie organizacji. O służebnym charakterze Wydawnictwa świadczy dominacja publikacji strażowych, choć nie brakuje tu także pozycji z klasyki duchowości chrześcijańskiej. Różnorodność form pozwala dotrzeć do wielu grup społecznych – nawet o ograniczonych możliwościach finansowych.

Wszystkie publikacje, przez swój duchowy wymiar, stanowią wkład w dzieło ewangelizacji kultury. Ich zadaniem jest przede wszystkim pogłębienie życia religijnego odbiorców, a także poszerzenie horyzontów wiary w kontekście współczesności. Mają one również pomagać ludziom w odnajdywaniu sensu własnego życia, rozwiązywaniu problemów związanych z życiem rodzinnym, społecznym i zawodowym.

Obecnie zespół redakcyjny tworzą: ks. Dyrektor Krajowy Arcybractwa, Siostry Wizytki oraz współpracownicy duchowni i świeccy. 

Dla pracowników Wydawnictwa wzorem do naśladowania pozostaje wciąż św. Franciszek Salezy – patron pisarzy katolickich, którego zasady postępowania nakreślił Pius XI w encyklice Rerum omnium: „Trzeba studiować sumiennie doktrynę katolicką i posiąść ją możliwie gruntownie; nie pozwalać sobie na podkopywanie prawdy przez jej osłabianie bądź przemilczanie pod pretekstem, żeby nie ranić przeciwnika; starać się o odpowiednią formę i nienaganny styl, przystrajać idee w piękną szatę językową tak, by sama prawda stawała się atrakcyjna dla czytelnika; umieć, gdy zajdzie potrzeba, odeprzeć błędy i stawić czoła siewcom zła, zawsze jednak w sposób łatwy do wykazania, że działa się z pobudek szlachetnych, a przede wszystkim w duchu miłości”.

 

Płatności obsługuje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. czytaj więcej