Modlitwy i myśli

Autorzy: św. Franciszek Salezy, św. Joanna Franciszka de Chantal

Przeczytaj
fragment
zamknij

Czytaj online

Bardzo ładnie wydana publikacja zawiera zbiór myśli i modlitw świętych: Franciszka Salezego i Joanny Franciszki de Chantal. Podzielona została na dwie części, z których pierwsza dotyczy św. Franciszka, druga zaś św. Joanny. To bardzo praktyczna publikacja dla wszystkich, którzy pragną poznać duchowość salezjańską.

Cena:
16.00 PLN

W historii Kościoła nie brakuje świętych, którzy swoim przykładem umacniają wiernych i pomagają im dążyć do wieczności. Często nie tylko czytamy ich życiorysy, zgłębiamy ich notatki duchowe, lecz także modlimy się ich słowami, w przeświadczeniu, iż doskonale wyrazili to, co chcieliśmy Bogu powiedzieć lub w przekonaniu, że modlitwy te ubogacają nas wewnętrznie i zbliżają do Pana.

Warto zatem sięgnąć po kolejną książkę, której celem jest prowadzenie wiernych do świętości. Modlitwy i myśli opierają się na przykładach życia i pobożności dwóch osób kanonizowanych – św. Joanny Franciszki de Chantal i św. Franciszka Salezego. W związku z tym publikacja została podzielona na dwie części, które zawierają wypowiedzi pasterzy Kościoła św. na temat drogi do wieczności tych świętych oraz modlitwy oparte na słowach św. Franciszka i św. Joanny, jak również modlitwy za ich wstawiennictwem.

Istotny jest fakt, że w książeczce zamieszczone zostały nie tylko modlitwy codzienne, ale również wspólnotowe, takie jak: Różaniec, Droga krzyżowa, litanie. Na końcu obu części znajduje się kalendarium z życia świętych. Jest to pozycja godna polecenia szczególnie dla tych, którzy próbują urozmaicić oraz pogłębić swoją modlitwę.

Autorzy: św. Franciszek Salezy, św. Joanna Franciszka de Chantal
Tytuł: Modlitwy i myśli
ISBN: 978-83-86733-76-7
Rok wydania: 2012
Ilość stron: 192
Format: 110mm*165mm
Oprawa: miękka

W blasku Bożej miłości

I. Nauczyciel Bożej miłości

II. Modlitwy i nabożeństwa Maryjne

1. Modlitwy
2. Różaniec
3. Adoracja

III. Modlitwy w różnych intencjach

IV Nabożeństwa i litanie

1. Godzina Święta
2. Droga krzyżowa
3. Tydzień salezjański
4. Litanie

V. Kalendarium

Krople pocieszenia

I. Całkowicie oddana Oblubieńcowi

II. Modlitwy w różnych intencjach

III. Nabożeństwa i litanie

1. Adoracja
2. Godzina Święta
3. Różaniec
4. Droga krzyżowa
5. Litanie

IV Kalendarium

Wróć

Płatności obsługuje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. czytaj więcej